Firmamız 12 yıllı aşkın süredir vize işlemleri üzerinde uzmanlaşmış ticari, turistlik, oturum, aile birleşimi gibi işlemlerde danışmanlık yapan bir aracı kurumdur. Firmamızın hiçbir özel kurumla veya konsolosluklar ile bağlantısı yoktur.
0850 36013 10

Ankara-İstanbul-İzmir

 0850 360 13 10

|

Pazartesi – Cuma 08:30 – 17:30 / Haftasonları Kapalı

 
AVRUPA ÜLKELERİ

VFS GLOBAL

NOT: RANDEVUNUZU OLUŞTURMAK İÇİN PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA OLMALIDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA DEĞİL İSE 0850 304 84 92 NUMARALI HATTIMIZDAN SİSTEME KAYDINIZI BIRAKINIZ.

Vfs Global birçok ülkenin 90 Günden kısa süreli vize başvuruları ve bazı ülkelerin ulusal vize başvuruları için yetkili kurumdur. Randevusuz olarak başvuru merkezine gelmeniz durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir.

 

Randevunuzu oluşturmak için 0850 304 84 92  numaralı  hattımızdan bize ulaşmanız ya da Randevu formunuzu doldurmanız yeterlidir.

Avrupa ülkeleri almış olduğu karar ile  birçok Avrupa ülkesinin vize başvurularını ülkelerinin konsolosluğu yerine Vfs Global adlı fahri konsolosluktan kabul edilmesine ve işlemlerin buradan yürümesine karar vermiştir. Mevcut sistemde ilk olarak Vfs Global için randevu almak ve evrak teslimi yapmak zorunludur. Firmamız bu aşamada evraklarınızın tamamlanması ve randevu sistemine kaydınız gibi başvurunuzun kilit noktalarında devreye girerek olumlu başvurular yapmanızı sağlamaktadır. Yapılması gereken ilk şey işlemlerinizin başlaması için bizi aramak ve ilgili müşteri yetkilisinden ilgili ülke için ikamet ayrımına bağlı olarak bağlı bulunulan başvuru merkezinden randevu almaktır. Randevusuz başvuru kesin olarak yapılmamaktadır. Randevu oluşturulduktan sonra ikinci asama olan evrak hazırlama aşaması gelmektedir. Başvurunun en önemli aşamasıdır ve gidilecek ülkeye ve kişinin çalışma durumuna göre hazırlanması gereken evrakların listesi değişmektedir. En önemli aşamanın bu olmasının nedeni en ufak bir evrak eksikliğinde direk ret alınması ve evrakları yeniden toparlayarak yeni bir başvuru yapılması gerekir. Böyle bir durumla karşılaşılmaması için ilgili müşteri yetkilisi tarafından mevcut çalışma durumunuza göre gerekli evrak listesi tarafınıza iletilir. Başvurunuzdan üç gün önce evraklarınızla ilgili kontrol sağlanır. Evrak kontrolünden eksik ya da yetersiz bilgi ya da belge bulunmuyor ise son aşama olan evrak teslim aşamasına geçilir. Evrak tesliminden sonra yasal süreç 3-15 iş günüdür. Vize başvuru sonucunuz çıktıktan sonra müşteri yetkiliniz ulaşıp bilgi verecektir.

Schengen ülkeleri iş olanağı gerek ise içinde bulundurduğu Türk vatandaşı sayısından dolayı Türk vatandaşları tarafından vize için talep edilen ülkelerden olmaktadır. Türkiye’de ikamet eden vatandaşlarımız Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız ile görüşebilmek, turistlik olarak, iş seyahati yapmak, eğitim görmek gibi birçok sebep ile Avrupa ülkelerine vize için başvuruda bulunmaktadır. Uzun sureden beri konsoloslukların vize işlemleriyle ilgili görev yapan Vfs Global tarafından bu işlemler yapılmaktadır.

YASAL UYARI: Firmamız bir konsolosluk veya fahri konsolosluk ile anlaşma içerisinde değildir. (İData, Vfs Global, Orange Vize, TlsContact vs.)

Vfs Global aracı bir kurum olmak ile beraber birçok konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş tek resmi kuruluş olma özelliğini taşıyan yasal hak sahibi kurumdur. Vfs Global kurumuna Avrupa ülkelerine giriş yapmak için zorunlu olan Schengen vizesine başvururken evraklarda herhangi bir eksik yada yazım hatası, yetersiz bilgi içeriklerinde ise Vfs Global evrak kabul etmemekte vize onayına giriş yapılabilmesi yada yasal işleyişin yürümesi için eksiksiz ve doğru evraklarla başvuru bulunması için müşteri yetkilisinden yardım almanız gerekmektedir.

 

 

Randevu alımı olmadan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

0850 304 84 92