Firmamız 12 yıllı aşkın süredir vize işlemleri üzerinde uzmanlaşmış ticari, turistlik, oturum, aile birleşimi gibi işlemlerde danışmanlık yapan bir aracı kurumdur. Firmamızın hiçbir özel kurumla veya konsolosluklar ile bağlantısı yoktur.
0850 36013 10

Ankara-İstanbul-İzmir

 0850 360 13 10

|

Pazartesi – Cuma 08:30 – 17:30 / Haftasonları Kapalı

 

ALMANYA VİZESİ

ALMANYA VİZESİ BAŞVURU

Vize almak istediğiniz ülke için randevu alımı zorunluluğu ve parmak izi verme zorunluluğu 25.09.2014 sonrası getirilmiştir.

Randevusuz olarak başvuru merkezine gelmeniz durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Randevunuzu oluşturmak için 0850 304 84 92 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ya da randevu formunuzu doldurmanız yeterlidir. Randevularınıza gelirken randevu mektubunuzu beraberinizde getirmeniz gerekmektedir. Başvurunuzu gerçekleştirmek için randevu almak zorunludur.

Almanya vize başvurunuz 3 aydan daha kısa süreli (Schengen) bir başvurusu ise Almanya Konsolosluğuna gitmenize gerek kalmaz. Almanya vize başvurunuz tarafımızdan hazırlanacak olup, Almanya konsolosluğunun yetkilendirilmiş olduğu İDATA kurumunun randevu sistemine girişinizin yapılması sağlanacaktır. Başvuru sahiplerinin başvuru tarihi ve gidiş tarihi arasında 90 gün öncesinden başvurusunu gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Randevunuz müşteri temsilciniz tarafından oluşturulduktan sonra gerekli evrak listesi başvuru sahibi ile paylaşılacaktır. Evraklarınız ile beraber randevu tarihinde vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Randevusuz vize başvurunuz kabul edilmez. Başvuru esnasında size sunmuş bulunduğumuz güncel evrak listesini eksiksiz ve tam olarak getiriniz. Evraklarınızda eksiklik olması durumunda gün içerisinde tamamlayıp getirmeniz veya tarafınızdan tekrar randevu almanız istenebilir. Bu durumun önüne geçmek için 0850 304 84 92 numaramızdan bize ulaşabilir ve ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

ALMANYA VİZE BAŞVURU İŞLEM SÜRECİ

Müşteri temsilcilerimiz tarafından size verilen randevu gününde evraklarınızı Almanya Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu İDATA kurumuna teslim ettikten sonra 90 güne kadar olan Almanya kısa süreli ziyaretleriniz için başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama 5 ile 15 iş günüdür. Bu süre zarfında konsolosluklar tarafınızdan ek belge isteme ve mülakat yolu ile görüşme talep etme hakkına sahiptir. Ayrıca yoğun talep oluşan seyahat dönemlerinde konsoloslukların yaşadığı yoğunluk da göz önünde bulundurulmalıdır.

Konsoloslukların çalışma saati ve iş günleri işlem süresinde dikkate alınarak gerekli randevu alınmalıdır. Belgeler ve pasaport işlemleri dahil edilerek ve randevu tarihinin iş günleri dahilinde alınması, resmî tatiller ve çalışma saatleri dışındaki günlerde işlem sürecine dahil edilemeyeceği bilinmelidir.

VİZE BAŞVURUNUZ İÇİN İZLEMENİZ GEREKEN İŞLEM SIRASI

Vize başvurusunda bulunacağınız ülke sistemi üzerinden randevu alınız.

Başvuru sahiplerinden istenilen gerekli evrakları tamamlayınız.

Gerekli başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.

Tarafınıza verilen tarih ve saatte randevu günü başvuru adresinden bulununuz.

 

NOT: FİRMAMIZ ALMANYA’YA GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİZ SEYAHATLERİNİZDE GEREKLİ VİZE İŞLEMLERİ İÇİN ARACI BİR KURUMDUR. ALMANYA VİZESİ BAŞVURULARINIZ İÇİN 0850 304 84 92 TELEFON NUMARASINDAN DETAYLI BİLGİ ALINIZ.

ALMANYA VİZE KATEGORİLERİ

KISA SÜRELİ (C) TİPİ VİZE BAŞVURULARI

Seyahat süresi 14 güne kadar olan turistik başvurularınız ve 90 güne kadar olan aile akraba ve arkadaş ziyareti, ticari amaçlı iş seyahati, staj ve eğitim amaçlı, fuar kongre ve sportif etkinliklere katılmak amaçlı Almanya’ya gerçekleştireceğiniz ziyaretleriniz için kısa süreli vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Almanya vizesi için hazırladığınız evrakları tarafımıza ileterek başvuru tarihinden önce online olarak kontrol ettiriniz.

Almanya Vize Başvurusu için hazırlanması gereken standart evraklar;

Pasaport: Pasaportunuz vize başvurunuzdan itibaren minimum 6 ay vize bitişinizden itibaren minimum 3 ay geçerli olması gerekir ve on yıldan eski olmamalıdır. Pasaportunuz resimli ve içerisinde boş sayfalar bulunmalıdır. Daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz seyahatleriniz var ise vize fotokopileri başvuruya eklenmelidir. Herhangi bir sebeple isim değişikliği gerçekleşmiş ise evlilik, boşanma gibi nedenlerle yapılan değişiklikler pasaportunuzda güncellenmiş olmalıdır.

Başvuru Formu: Vize başvuru formunuz eksiksiz doldurulmuş ve sizin tarafınızdan imzalanmış olmalıdır. Şahsen yapılmayacak başvurularda vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ve vekalet formu ıslak imzalı olmalıdır. (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)

Biometrik Fotoğraf: Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, güncel 6 aydan eski olmalıdır. Ebatları 35×45 mm tüm yüzün net göründüğü 1 adet fotoğraf gereklidir

Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm Schengen ülkelerinde geçerli en az 30.000 Euro teminatlı sigorta poliçesi her durumu kapsayacak şekilde aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)

 

Not: AB/AET vatandaşı eşleri ve AB/AET vatandaşının 21 yaş altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaf tutulmaktadır.

 

SEYAHAT REZERVASYONLARI

Uçak rezervasyonu (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)

Tur organizasyonu dahilinde seyahat gerçekleştirecek başvuru sahipleri rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir.

Kalınacak süre için yeterli miktarda maddi imkana sahip olunduğuna dair belgeler.

Not: Vize başvurusu talebinde bulunulan pasaport üzerinde deforme ve yırtılma bulunmamalı ve pasaportun geçerlilik süresinin yurt dışından dönüş tarihinden en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Vize başvurusu taleplerinde işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için pasaportun geçersiz olmasına sonuç veren bir bilgi ile karşılaşılması gibi durumlarda işlem ve randevunun iptali ile karşılanacağı bilinmektedir.

 

TİCARİ VİZE BAŞVURULARI

Ticari amaçlı vize başvurusunda Almanya Tarafından ticari davetiye gönderilmelidir. Örnek ticari davetiye talebi için 0850 304 84 92  numaradan ücretsiz destek alınız.

Ticari amaçlı ziyaretiniz için kısa süreli veya uzun süreli vize başvurusu yapabilirsiniz. İlk defa vize başvurusunda bulunacak iseniz vize talebiniz size gönderilen davetiye tarihi aralığında onaylanacaktır. Sonrasında gerçekleştirecek olduğunuz vize başvurularınızda daha uzun süreli vize talebinde bulunabilirsiniz. Eğer önceki vize başvurularınızda parmak izi uygulamasına girmiş iseniz vize başvurunuzu vekalet verdiğiniz şirket veya şahıslar sizin adınıza gerçekleştirebilirler. Ticari amaçlı ziyaretleriniz için gerçekleştireceğiniz vize başvurularınızda randevu alımı zorunludur randevusuz başvuru gerçekleştiremezsiniz.

Ticari amaçlı vize başvurusunda bulunurken yoğunluğunu göz önünde bulundurarak seyahat tarihinizin öncesinde randevu alınız, evraklarınız kontrol ettirildikten sonra başvuru yapınız.

Not: Ticari Amaçlı vize başvurusunda firmamız aracı bir kurum olup işlem sağlamak için 0850 304 84 92 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ya da randevu formunuzu doldurmanız yeterlidir.

 

TURİSTİK VİZE BAŞVURULARI

Almanya’daki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair başvuru sahiplerinin meslek gruplarına ait gelirle ilgili belgeler (ör. maaş ödemeleri, hesap cüzdanı, kira geliri, tarım üretimi, Almanya’dan gelen havale vs.)

Başvuru sahibi ev hanımı, öğrenci, 3 aydan az süreli çalışan veya çalışmayan kategorisinde yer almakta ise sponsor evrakları ya da Almanya’dan davet eden kişi tarafından verilen taahhütname/davetiye gereklidir.

TRANSİT VİZE BAŞVULARI

Vize gideceğiniz ülkeye ait seyahat planı, oturma müsaadesi ve pasaporttaki ilgili sayfanın fotokopisi veya asıl gideceğiniz ülkeye giriş izni veren diğer belgeler sunulmalıdır.

VEKALETEN MACARİSTAN VE SLOVENYA TIR VİZE BAŞVURULARI

Türkiye’de işverenden alınan iş ilişkinizi gösteren ve masrafların karşılanacağını garanti eden Almanca hazırlanmış teyit yazısı

Almanya’da verilecek hizmet hakkında gerekli belgeler; Almanya’da iş yapılan firmanın posta ve telefon bilgilerini de içeren bir teyit yazısı

Türkiye çalışmakta olunan firmanın Ticaret Sicil Kaydı

C2 Listesi

Başvuru sahibinin sürücü belgesi ve uluslararası sürücü belgesi (beynelmilel ehliyet)

Almanya’da trafiğe kayıtlı TIR kullanılacaksa 484/2002 sayı ve 01.03.2002 tarihli yönetmeliğe göre AB şoför belgesi ibraz edilmelidir.

KÜLTÜREL VEYA SPORTİF AMAÇLI VİZE BAŞVURULARI

Almanya’da etkinliği organize eden tarafından düzenlenmiş davetiye veya sözleşme (etkinliği organize edenin adresi ve iletişim bilgileri ile etkinliğin yapılacağı yer ve bilgi)
etkinliğin yapılacağı zaman aralığı ve etkinliğin türü
başvuru sahibinin etkinlikteki görevi
EĞİTİM AMAÇLI VİZE BAŞVURULARI

Almanya’daki okul veya kurstan başvuru sahibinin adına eksiksiz isim listesini içeren detaylı bir yazı. Bu yazı öğrencinin eğitim süresi, eğitim içeriği ya da öğrenci değişim programı hakkında da bilgi içermelidir.

 

Randevu alımı olmadan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

0850 304 84 92