Firmamız 12 yıllı aşkın süredir vize işlemleri üzerinde uzmanlaşmış ticari, turistlik, oturum, aile birleşimi gibi işlemlerde danışmanlık yapan bir aracı kurumdur. Firmamızın hiçbir özel kurumla veya konsolosluklar ile bağlantısı yoktur.
0850 36013 10

Ankara-İstanbul-İzmir

 0850 360 13 10

|

Pazartesi – Cuma 08:30 – 17:30 / Haftasonları Kapalı

 

AİLE BİRLEŞİMİ

NOT: RANDEVUNUZU OLUŞTURMAK İÇİN PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA OLMALIDIR EĞER PASAPORT BİLGİLERİNİZ YANINIZDA DEĞİL İSE 0850 304 84 92 NUMARALI HATTIMIZDAN SİSTEME KAYDINIZI OLUŞTURABİLİRSİNİZ.

Aile Birleşimi Vize ve Randevu İşlemleri

Aile birleşimi uzun süreli (D tipi /Ulusal) vize tipine dahil olmakta ve 90 günden fazla konaklamalarınız için talep edilmektedir. Bu vize türü aile/akraba ziyareti vizesinden farklıdır çünkü; İtalya aile ve akraba ziyareti vizesi Schengen vizesi olarak kategorize edilir ve 180 gün içinde en çok 90 gün kalınacaksa verilmektedir. Aile birleşimi vizesi başvurusu için randevu almak zorunludur. Yapmanız gereken bizim aracılığımızla randevu oluşturmak ve hazırlanması gereken evrakları ilgili müşteri temsilcinizden talep etmektir.

Aile Birleşimi Vizesi için en çok işlem sağlanan ülkelerden birisi de Türkiye’dir. Eşlerden birisinin ikameti Türkiye iken diğer eş yurtdışı oturumlu olmalıdır. Ulusal kategorideki vize türlerinden birisidir. Oturum vizesi olarak da bilinir. Yurtdışındaki kişinin orada oturumu mu var yoksa oranın vatandaşı mı bu ayrıntı önemlidir. Evrak listesi formlar hatta harç bedelleri bu ayrıntıya bağlı olarak değişiklik gösterir. Ülkeden ülkeye değişim gösteren başvuru süreci ve gerekli evraklar gibi birçok prosedür bulunduran aile birleşimi vizesi ülkelerin konsoloslukları tarafından onaylanıp işleme alınır. Oturum vizesi kategorisinde değerlendirildiği için çok fazla prosedür ister ve belgelerde ve formlarda herhangi bir hata kabul edilmez. Müşteri temsilciniz bu aşamada randevu girişinizi sağlar hazırlanması gereken evrak listesini tarafınıza iletir. İlgili evraklarınızın kontrolü gibi önemli hususlarda işlem yapar, bu şekilde başvuru sahiplerinin eksiksiz başvurular yaparak daha kolay bir şekilde aile birleşimi vizesini almalarını sağlamak için süreç boyunca işlemleri takip eder. Yapılması gereken ilk şey telefon ile bizi arayarak yetkili müşteri temsilcinizden Aile Birleşimi Vizesi almak istediğiniz ülkenin bağlı bulunduğu konsolosluğundan randevu talep etmektir. Sonrasında sizlere özel hazırlanması gereken evrak listesi size temin edilecek ve kontrolleri yapılarak başvuruya hazır şekle gelecektir. Son aşama olarak randevu gününde evraklar teslim edilecektir. Teslim sağlandıktan sonra vizeniz kargo yoluyla adresinize teslim edilebilmektedir. Bu aşama da bir problem yaşanırsa tekrar ilgili müşteri temsilcinize ulaşacaksınız ve süreç boyunca başvuru takibi gibi konularda bilgi sahibi olacaksınız.

Schengen ülkeleri yıllardır Türk vatandaşlarının ağırlıklı olarak iş ve eğitim olanakları ya da farklı birçok sebepten dolayı yoğun göç almıştır. İlerleyen süreçte Avrupa ülkelerinde oturum veyahut vatandaşlık hakkı kazanan Türk vatandaşlarımız Türkiye’de olan eşleri ve çocuklarını yanlarına getirmek istemeleri doğrultusunda Avrupa ülkelerinden Aile Birleşimi vizesi adı altında işlem sağlamaktadır.

Aile birleşimi vizesi sadece evli olan vatandaşları kapsamak ile beraber kısa süreli vize başvurularından daha farklı bir süreç ve daha farklı bir prosedür gerektirmektedir.

Ulusal kategoride işlem sağlandığı için Aile Birleşimi vize işlemleri fahri konsolosluk ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla değil çoğunlukla direkt olarak konsolosluklar tarafından yürütülmektedir.

Vatandaşlarımız ya da Türkiye’de daimî ikameti olan kişiler öncelikle sistemden randevu almak zorundadır. Bu süreçte şirketimiz tarafından işlemlerinize destek olunacaktır. İlgili ve yetkili müşteri temsilciniz istediğiniz ve gideceğiniz Avrupa ülkesine özel olarak randevunuzu alacak ve evraklarınızı hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Sizin yapmanız gereken tek şey ise tüm bu prosedürlerle sizin adınıza ilgilenecek ve süreç boyunca size yardımcı olacak müşteri temsilcinizden yardım almaktır. Randevunuz alındıktan sonra gerekli evrak listesi size iletilecek ve o evrak listesi hazırlanarak randevu gününe kadar tarafınızca hazır eksiksiz bir hale getirilecektir. Bu sayede olumlu sonuçlanması yüksek olasılıklı başvurulara imza atmış olacak ve Avrupa ülkesindeki vatandaşlarımız ülkemizde barınan eş veya ailelerine rahatlıkla kavuşacaktır. Müşteri temsilcinize ulaştığınızda stres ve sıkıntı yaşamadan beklemeden zaman kaybetmeden işlemlere başlamak istiyor iseniz bizi arayarak size özel danışmanlarınız ile iletişime geçmeli, aklınızda bulunan soruları sorun ve soru işaretlerinin yanıtına kavuşarak işlemlere en hızlı ve uygun şekilde başlamak için bize ulaşmalısınız.

 

Randevu alımı olmadan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

RANDEVU : 0850 304 84 92